Na temat studiów informatycznych powstało już sporo różnych opinii i jeszcze mitów. Zdania co do…
Z czasem u każdej osoby pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Mowa tu o popularnych zmarszczkach. Dla jednych jest to naturalna kolej rzeczy, innym z kolei trudniej pogodzić się z ich obecnością. Z pomocą jednak przychodzą możliwości, które oferuje współczesna technologia. Dzięki wykorzystaniu lasera, można zniwelować ten mankament.
Laser coraz częściej wykorzystywany jest w najróżniejszych gałęziach medycyny. Można się z nim spotkać zarówno w chirurgii, reumatologii, dermatologii, jak i okulistyce. Nie jest również nowością, że korzysta się z niego, gdy w grę wchodzą zabiegi kosmetyczne.
Laser jest urządzeniem służącym do emitowania skupionej wiązki światła o określonej długości fali. Światło przechodzi następnie przez tkankę w określonym miejscu. W zależności od zastosowania, lasery mogą działać z różną mocą oraz emitować wiązkę w sposób ciągły lub impulsowy. Penetrują one tkankę na różną głębokość. Wszystko zależne jest oczywiście od rodzaju danego zabiegu.
Samo wykorzystanie lasera na potrzeby poprawienia wyglądu skóry twarzy lub dekoltu, uzasadnione jest zdolnością tkanek do regeneracji. Laser powoduje powstanie niewielkich uszkodzeń w obrębie skóry. Tego rodzaju uszkodzenia działają z kolei mobilizująco na mechanizm regeneracji. Zabiegi kosmetyczne tego typu uruchamiają cały szereg różnorodnych procesów komórkowych, które mają na celu przebudowę włókien kolagenu i elastyny w skórze. Dzięki temu następuje jej regeneracja, co przejawia się bardziej zwartym i spoistym wyglądem skóry.
Wykorzystywane są lasery frakcyjne, których działanie nie obejmuje swym zasięgiem całego obszary skóry, lecz jedynie szereg punktów, które znajdują się w jej obrębie. W przypadku wykorzystania lasera ablacyjnego, po ustawieniu odpowiednich parametrów, na skórze powstaje szereg mikrootworków. Są to mikrourazy termiczne, obok których znajduje się zdrowa tkanka. Dzięki temu wymuszony zostaje naturalny proces regeneracji. W procesie tym dochodzi do produkcji kolagenu oraz elastyny. Wpływa to na gęstość i sprężystość nowej tkanki.
Zabiegi kosmetyczne laserowego usuwania zmarszczek, można również przeprowadzić za pomocą lasera nieablacyjnego. W takim przypadku naskórek nie ulega uszkodzeniu, więc sam zabieg jest zdecydowanie mniej inwazyjny. Niestety w takim przypadku wymagana jest przeprowadzenie większej ilości zabiegów, niż ma to miejsce po użyciu lasera ablacyjnego.
Każdy człowiek starzeje się inaczej, wpływ na to może mieć wiele czynników. Należą do nich przede wszystkim: stopień narażenia na promieniowanie ultrafioletowe, stres, dym tytoniowy lub po prostu uwarunkowania genetyczne. Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, pozwalają na odmłodzenie różnych części twarzy, w zależności od posiadanych potrzeb. Może być to zarówno broda, jak i okolice oczu, czoło i podbródek. Pacjenci często nie ograniczają się jedynie do twarzy. Laser aplikowany jest także na grzbiety dłoni, dekolt i szyję. Korzystne działanie lasera przejawia się w usuwaniu zmarszczek oraz bruzd, a także poszerzonych porów. Oprócz tego liczyć można również na niwelację plam starczych i przebarwień słonecznych. Laser umożliwia też pozbycie się blizn po trądziku oraz rozstępów.
Zabiegi kosmetyczne z użyciem lasera mogą budzić wśród pacjentów pewne obawy. Na skórze powstają bowiem niewielkie uszkodzenia. Badania dowodzą jednak, że są to zabiegi kosmetyczne Warszawa całkowicie bezpieczne. Laser frakcyjny to bezpieczne narzędzie, które jest bardzo przydatne do odmładzania, jak również korekcji blizn. Efekty pojawiają się już po pierwszej sesji naświetlania.
Zarówno stosowana metoda i rodzaj lasera, dobierany jest przez lekarza na podstawie takich elementów jak: ogólna kondycja pacjenta, kondycja jego skóry oraz rodzaj zmian, które wymagają skorygowania. Zabieg służący korekcji zmarszczek może zostać przeprowadzony u osób po 25 roku życia. To właśnie w tym wieku skóra zaczyna się starzeć. Przeprowadzenie zabiegu w tym wieku ma na celu głównie zlikwidowanie pierwszych objawów utraty kolagenu i odświeżenie skóry twarzy.
Starsi pacjenci decydują się na tego rodzaju zabiegi kosmetyczne w celu pobudzenia produkcji kolagenu. Powyżej trzydziestego roku życia, zaleca się również stosowanie silniejszych parametrów lub też cykliczne powtarzanie zabiegu.
Sam zabieg nie jest długotrwały i trwa zwykle do 30 minut. Początkowo na skórę nakładany jest specjalny krem znieczulający. Podczas zabiegu po skórze twarzy przesuwana jest głowica urządzenia laserowego. Na zakończenie skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Największe dolegliwości powinny jednak ustąpić w ciągu 2 dni. Zaczerwienie może utrzymać się do 10 dni po zabiegu.
Za urodę niestety trzeba sporo zapłacić. Koszt zabiegu w gabinetach medycyny estetycznej waha się od 400 złotych do nawet 4000 złotych. Wszystko zależy od obszaru, który chcemy poddać odmłodzeniu. Dla wielu osób młody i promienny wygląd twarzy jest jednak bezcenny.