Usługi geotechniczne pod lupą - w pewnym momencie naszego życia możemy dojść do wniosku, że…
Zdrowie dziecka pod kontrolą — wyposażenie pokoju maluszka: praktycznie każde małżeństwo chce stworzyć po jakimś czasie pełną rodzinę i się może doczekać się dziecka. Ciąża to nie tylko okres wesoły pełen oczekiwania i planowania przyszłości, ale także pełen nerwów oraz niepewności i obaw związanych z porodem. To czas trudny nie tylko dla mamy, ale także taty.
Okres ciąży młode mamy zwykle wykorzystują, aby się dokształcić pod kątem zarówno ciąży i porodu, jak i wychowania samego malca. Wiadomo, że książka nie powinna być wyznacznikiem tego, jak do maluszka będziemy się zwracać, czego go uczy lub jakich zachowań oczekiwać. Postępujemy według zdrowego rozsądku oraz matczynej intuicji, która w tym wypadku jest niezawodna.
Warto także edukować się w zakresie tego, jak powinna wyglądać kąpiel maluszka, jak często ją wykonywać itp. Jednak to nie wszystko, bardzo cenne informacje to te, które będą nam mówić, jakie środki do pielęgnacji maluszka używać. Jego skóra jest wtedy bardzo delikatna i sto razy bardziej chłonie wszelkie szkodliwe substancje z kosmetyków. Dlatego poczytaj, co znajduje się w składach szamponów dla dzieci czy balsamów i zapoznaj się z markami, które produkują naturalne i ekologiczne kosmetyki, które są w 100% bezpieczne dla delikatnej skóry maluszka. Takie firmy znajdziesz nawet w Polsce, więc nie musisz daleko szukać. Nie muszą to być kosmetyki zagranicznych firm o trudnych do wymówienia nazwach.
Jeśli czekacie na maluszka, to na pewno myśleliście o pokoju dla niego. Jeśli nie, to warto się nad tą kwestią zastanowić. Dlaczego to takie istotne? Często rodzice wstawiają do swojej sypialni łóżeczko maluszka żeby słyszeć, kiedy płacze i mieć do niego łatwy dostęp w razie potrzeby karmienia. Nie jest to jednak najlepsze wyjście. Kiedy bowiem przychodzi czas na to, żeby dziecko miało swój pokój i w nim spało, to okazuje się, że woli spać z rodzicami i nie ma ochoty przebywać w nocy w swoim pokoju. Bardzo trudno jest wtedy odzwyczaić malucha od wspólnego spania. Nawet jeśli uda się przekonać malca, żeby położył się spać u siebie, to w nocy wraca do rodziców budząc ich. Dlatego dobrze jest, jeśli malec ma od początku swój własny pokój, może być umiejscowiony naprzeciwko lub obok pokoju rodziców, aby w razie czego było dobrze słychać płacz.
Kiedy już wiesz, jaką rolę odgrywa własny pokój dla dziecka, warto zastanowić się, co się w nim znajdzie. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że maluszek nie potrzebuje całego kompletu mebli. Jedynie co będzie potrzebne, to szafa na ubranka, komoda na przybory do pielęgnacji oraz przewijania, łóżeczko i przewijak. Niezbędna jest też wyprawka dla maluszka: czyli kocyk dla dziecka, rożek, ochraniacz do łóżeczka, ostatnio modny jest też kokon niemowlęcy. Reszta rzeczy jest niepotrzebna, ponieważ dziecko nie będzie z nich korzystać z oczywistych względów. Dlatego się ograniczmy do rzeczy niezbędnych. Zanim jednak przystąpimy do wyboru mebli, zobaczmy z czego są one robione oraz jak to wpływa na malucha.
Jak wiadomo meble z prawdziwego drewna są bardzo drogie, więc powstały materiały, które doskonale imitują naturalne drewno. Są one jednak kompletnie odmienne pod każdym względem. Naturalne drewno jest przyjazne nie tylko dla naszych oczu, czyli wizualnie dobrze się prezentuje, ale także dla naszych płuc. Polecane jest osobom, które mają problemy z układem oddechowym, aby przebywały jak najczęściej w pomieszczeniach, w których są meble wykonane z litego drewna.
Niestety te tanie meble i ogólnodostępne wykonywane są z tzw. Sklejki. Wykonuje się ją z mieszanki troci z wiórami i żywicą. Niestety ostatni składnik zawiera formaldehyd. Jest to substancja rakotwórcza. Czym jednak się martwić, skoro przecież mebli nie zjadamy, tylko trzymamy w nich niezbędne rzeczy. Nie jest to jednak takie proste jak mogłoby się wydawać. Formaldehyd jest bowiem gazem, który jest bezbarwny i łatwopalny. Żeby się ulotnić, nie potrzebuje wysokich temperatur, ale wystarczą mu te pokojowe. Formaldehyd wchłaniany jest do organizmu przez płuca, czyli przy wdychaniu powietrza z pokoju oraz przez skórę, czyli w momencie, kiedy dotykamy mebli.
Pomyśl, że twoje dziecko jest o wiele mniej odporne na wszelkie substancje chemiczne, ponieważ wszystko wchłania się bardzo szybko przez cienką i delikatną skórę. Tak więc maluszek wdychając opary z nowych mebli wykonanych ze sklejki po prostu się zatruwa. Formaldehyd powoduje bowiem nie tylko samego raka, ale także podrażnienia skóry, błon śluzowych oraz choroby układu oddechowego i różnego rodzaju alergie. Dlatego postaraj się nie wystawiać dziecka na taką ilość chemikaliów, ale zainwestuj w meble z prawdziwego drewna.
Wiadomo, że takie meble to nie lada wydatek. Dobrą opcją jest tutaj postawienie na minimalizm. Ogranicz ilość mebli, a na ich miejsce postaw np. Rośliny, które oczyszczają powietrze w domu i produkują tlen. Bardzo modne są aktualnie meble z palet i skrzynek, które doskonale się prezentują, a przy okazji są niedrogie i wykonane z naturalnego drewna. Co więcej, takie meblem nie potrzebują lakierów czy innych chemikaliów do zabezpieczenia. Wystarczy porządnie wyczyścić szlifierką lub papierem ściernym i porządnie nasmarować woskiem.